ÇEMBER ÇEŞİTLERİ

Plastik Şerit Çember Satış Fiyatları

Tüm ve renk plastik şerit çemberler uygun fiyatlara sizlerle. Şerit çemberler, nakliye, depolama ve yükleme süreçlerinde ürünlerin güvenliğini sağlayan bir yardımcı araç olması nedeniyle, tüm sektörlerde tercih edilmektedir. Ürünlerin depolama ve nakliye sürecinde doğru bir şekilde korunmaması, ciddi bir fire anlamına gelmektedir. Şerit çember sağladığı bu avantajla hem zaman hem de işçilik avantajı sağlamaktadır. Şerit çember fiyatları, şirketlerin satın alma sürecinde dikkat ettiği en önemli konuların başında gelmektedir. Şerit çember ürünlerinde, fiyatı belirleyen birçok kriter söz konusudur. Plastik ya da polyester, pet şerit çember ürünlerine bakıldığında, şerit çember fiyatları için en önemli kriter kalınlık ve uzunluk seviyesidir.

Plastik Çember Özellikleri Nelerdir.?

Şerit çember özellikleri geniş olan bir üründür. Plastik ve polyester şerit çemberlerin yanı sıra, çelik çemberler farklı sektörlerde tercih edilebilmektedir. Şerit çember özellikleri incelenirken, en çok dikkat edilecek konu ürünlerin dayanıklılık gücünü belirleyen kalınlığıdır. En ucuz ve kullanışlı modellerin başında gelen polyester pet çemberlerin özelliklerina bakıldığında, aşağıdaki seçenekler ön plana çıkmaktadır:

9 milimetre polyester şerit çember

12 milimetre polyester şerit çember

19 milimetre polyester şerit çember

32 milimetre polyester şerit çember

Şerit çember özellikleri içinde, direnç kapasitesini belirlemesi ile öne çıkan kalınlık seviyeleri genel olarak 12 milimetre ile 19 milimetre arasında yer almaktadır. Polyester şerit çember modellerinde kalınlık seviyesi, yük standardına göre değişmektedir. Plastik şerit çember hem esnek bir yapıda olması ve kolay uygulanması, hem de uygun fiyatlı olması ile öne çıkmaktadır. Çelik çember ile plastik çember arasındaki farklara gelindiğinde, pet çember özellik olarak hafif, paslanmaz ve otomatik makineler ile çok kolay bir şekilde uygulanabilir bir yapıdadır. Yükleme ve nakliye konusunda pratik bir çözüm sunan polyester çember, buna ek olarak soğuk ve sıcaktan, güneşin UV ışınlarından etkilenmemektedir.

Plastik Şerit Çember Çeşitleri

Şerit çember, nakliye ve depolama alanında yaygın bir şekilde kullanılan koruyucu malzeme yapısından dolayı, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Farklı sektörden birçok şirket, nakliye, depolama, yükleme gibi alanlarda ürünlerini etkili bir şekilde korumak adına şerit çember kullanmaktadır. Bu anlamda şerit çemberlerde farklı ihtiyaçlara hitap eden ürünler ön plana çıkmaktadır. Genel olarak, şerit çember modellerinde iki konsept tercih edilmektedir:

Polipropilen (PP) Plastik Şerit Çember

Polyester (PET) Şerit Çember

Malzeme dayanıklılığı bakımından, çelik şerit çember modelleri büyük paletlerin yer aldığı nakliye süreçlerinde ön plandadır. Bununla birlikte polyester şerit çemberler, ciddi avantajlar sağlaması ile ön çıkmaktadır. Soğuk ve sıcak havadan etkilenmeyen pet çemberler, aynı zamanda paslanmaz yapısı ve UV ışınlarına karşı dayanıklı formu ile ön plandadır. Polyester şerit çemberler aynı zamanda fiyatları bakımından uygun olması nedeniyle de birçok sektörde tercih edilmektedir. Polyester çember modellerinde ise, kalınlık ve dayanıklılık seviyesi dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yükün ağırlığı ve genişliğine göre, farklı kalınlık seviyesinde polyester çember kullanılmalıdır. Ürünlerin nakliye sürecinde sorunsuz bir şekilde aktarılması adına, çemberlerin taşıma kapasitesinin uygun seviyede olması önemlidir.