ÇEMBER MAKİNALARI

Çember Makinası Satış ve Teknik Servis

Tüm marka ve model havalı - şarjlı akülü - tam otomatik - yarı otomatik ve manuel el makinaları çeşitlerinin uygun fiyatlara satışı ve teknik servis hizmetini sizlere sunuyoruz. Çember makinesi ürünlerin depoda stoklanırken ya da nakliye ve sevkiyat aşamasındayken bir arada tutulması, dağılmaması ve ürün güvenliğinin sağlanması için plastik ya da çelikle sıkıştırıp ürünleri sabitlemek için kullanılan makinelerdir. Paketli bir ürünü sabitlemenin ve taşımanın güvenli ve risksiz yolu çemberlemedir. Çemberleme makinesi  şerit makinesi, adıyla da bilinmektedir. Çember makinesi ambalaj, sevkiyat lojistik ve paketleme sektörlerinin olmazsa olmazlarındandır.

Çember Makinası Fiyatları Nelerdir.?

Geniş ürün yelpazemizden dilediğiniz makina çeşitleri adına güncel fiyatlarımızdan haberdar  olmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Otomatik, yarı otomatik ya da manuel çember makineleri gibi ana gruplara ayrılan ve birçok farklı tipte çalışma prensibine sahip olan çember makineler her sektör için uygunluk gösterebilmektedir. Büyük ya da küçük ölçekli tüm işletmelerin üretim hacmine uyum sağlayabilecek çemberleme makinelerinin fiyatları için detaylı bir araştırma yapılarak bilgi edinebilir ve güncel fiyatlar öğrenilebilir.

Çemberleme Makinası Kullanılan Alanlar Nelerdir.?

Günümüzde çemberleme makinaları pek çok sektörde kullanılaılmaktadır. Tam otomatik çember makineler genellikle sebze, meyve, kereste, sunta, teneke kutu ve şişe paketleme işlemleri için gereken sektörlerde kullanılmaktadır. Palet bağlama makinesi olarak da anılan bu makineler de birçok farklı sektörde paketleme alanında hizmet vermektedir. Geniş bir kullanım alanının bulunması ve yoğun üretim hacmine sahip işletmelerde tercih edilebilir olması onu önemli kılmaktadır. Yarı otomatik çember makineler ise tekstil, inşaat, basım, gıda ve dağıtım firmaları tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda tuğla ve toprak sanayinde de kullanılmaktadır.

Çemberleme Makinası Sağladığı İmkanlar Nelerdir.?

Başlıca paketlenecek ambalajanacak olan ürünlerin yada bir arada tutulacak olan yükleri bir parça haline getiren, ve özellikle zamandan tasarruf ettiren makinalardır. Firmalar ürünlerini paketlemek istediklerinde genellikle çember makinesine ihtiyaç duyarlar. Paletli ürünleri birbirine sıkıca bağlayabilen çember makinesinin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Farklı sektörlerde farklı modelleri ile kullanılan çemberleme makineleri her çeşit paketleme işlemlerinde kullanılabilirler. Farklı modelleri farklı paketleme yöntemleri için kullanılabilmektedir. Örnek olarak polyester çemberler akülü çember makinası ya da havalı çember makinası ile vibrasyonla bağlanabilir. Çemberler ardından çelik çember makinası sayesinde toka yardımıyla da bağlanmış olur.

Kaç Çeşit Çember Makinası Vardır.?

Çemberleme plastik çemberleme ve çelik çemberleme şeklinde yapılabilir. Plastik çemberleme ve çelik çemberleme karşılaştırıldığında öncelikle esneklik gelir; plastik çemberin esneme oranı çelik çembere göre daha fazla olduğu için daha çok esneme oranı gerektiren paketlerde plastik çember kullanılmalıdır.

Çember makinelerinin manuel çember makinası, havalı çember makinesi, otomatik çember makinası, yarı otomatik çember makinesi, akülü çember makinası gibi çeşitleri bulunur. Çember germe makinası fiyatları ürün özelliği, sağlamlık, taşınabilirlik, kullanışlılık açısından değişiklik gösterebilmektedir.

En çok tercih edilen 3 çeşit çemberleme makinası vardır.

  • Otomatik çemberleme makinası
  • Havalı çemberleme makinası
  • Manuel (el tipi) çemberleme makinası
Tüm ürün detaylarımız hakkında isterseniz sitemizdeki ürünleri inceleyebilir, isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.